Dean’s Award for Outstanding Scholarship – Fall 2020 and Spring 2021 Recipients

Congratulations to the following students on receiving the Outstanding Scholarship Award!

Amit Acharya – Physics
Gabriel Edzordzi Agbozo – Humanities
Oluwatomisin Shalom Akinbo – College of Business
Jessica Alger – Civil and Environmental Engineering
Alejandra Itzel Almanza Perales – Materials Science and Engineering
Emily Anible – Mathematical Sciences
Austin Arenz – College of Business
Tanner Barnes – College of Forest Resources and Environmental Science
Beth Bartel – Geology and Mining Eng Sciences
Allison Berryman – College of Business
Prateek Sameer Bhalla – Mechanical Engineering and Engineering Mechanics
Chaitanya Ganesh Bhat – Civil and Environmental Engineering
Parth Parimalbhai Bhatt – College of Forest Resources and Environmental Science
Troy Bouman – Mechanical Engineering and Engineering Mechanics
Jessica Bruning – Kinesiology Integrated Physiology
Sam Celani – Electrical and Computer Engineering
FNU Chandan Kumar – Geology and Mining Engineering Sciences
Marina Choy – Humanities
Michael Conard – Computer Science
Anthony Custard – College of Business
William Dion – Biological Sciences
Akshay Shankarrao Dongre – Mechanical Engineering and Engineering Mechanics
Jon Furlich – Mechanical Engineering and Engineering Mechanics
Dylan Gaines – Computer Science
Anindya Ghoshroy – Electrical and Computer Engineering
Qing Guo – Physics
David Hallberg – Electrical and Computer Engineering
John Harron – Civil and Environmental Engineering
Brittany Hubbard – Civil and Environmental Engineering
Saeed Jafari Kang – Mechanical Engineering and Engineering Mechanics
Dongzhao Jin – Civil and Environmental Engineering
Shreya Joshi – Physics
Siva Krishna Kakula – Computer Science
Ranit Karmakar – Electrical and Computer Engineering
Joshua Kemppainen – Mechanical Engineering and Engineering Mechanics
Pegah Kord Forooshani – Biomedical Engineering
Arianna Laiho – Kinesiology Integrated Physiology
Weibing Li – Mathematical Sciences
Yanfang Liu – Mathematical Sciences
Evan Lucas – Electrical and Computer Engineering
Ali Moazzam – Electrical and Computer Engineering
Andrea Myers – College of Forest Resources and Environmental Science
Samerender Nagam Hanumantharao – Biomedical Engineering
Veena Sathish Namboodri – Humanities
Nicholas Newberry – Chemistry
Yugandhara Yuvraj Patil – Mechanical Engineering and Engineering Mechanics
Jessica Pitts – Kinesiology Integrated Physiology
Veronica Porter – College of Forest Resources and Environmental Science
Ashfiqur Rahman – Electrical and Computer Engineering
Nelmary Rodríguez-Sepúlveda – Geology and Mining Eng Sciences
Kaitlyn Roose – Cognitive and Learning Sciences
Cristhian Paul Salas Pazmiño – Geology and Mining Engineering Sciences
Mujeeb Olushola Shittu – Biological Sciences
Cameron Shock – Physics
Prasad Pramod Soman – Materials Science and Engineering
Steven Stelly – Kinesiology Integrated Physiology
Kevin Sunderland – Biomedical Engineering
Arman Tatar – Civil and Environmental Engineering
Subin Thomas – Physics
Ariana Tyo – Biomedical Engineering
Matthew Vander Molen – College of Forest Resources and Environmental Science
Isaac Wedig – Kinesiology Integrated Physiology
Zhuo Xu – Mechanical Engineering and Engineering Mechanics
Ruiting Zhan – Chemical Engineering
Jiongxun Zhang – Mechanical Engineering and Engineering Mechanics
Zhihao Zhao – Mechanical Engineering and Engineering Mechanics
Xiaodong Zhou – Civil and Environmental Engineering


Comments Closed